Taurus jubileuszowo w Pilźnie. Święto Golonki ze Sławomirem.

Organizowane przez firmę Taurus IX Święto Golonki Podkarpackiej zgromadziło w sobotę, 22 czerwca, tłumy miłośników zarówno tej słynnej potrawy, jak i Sławomira – gwiazdy wieczoru. W tym roku impreza, która wpisała się już na trwałe do kalendarza najważniejszych wydarzeń w regionie, miała szczególnie uroczysty charakter – ze względu na 30-lecie działalności firmy Taurus.

Prezes Stanisław Jarosz serdecznie witał wszystkich, dziękując za to, że co roku tak licznie odpowiadają na jego zaproszenie.

Program przewidywał atrakcje dla starszych i młodszych. Dzieci już od wczesnego popołudnia brały udział w zabawach i koncertach. Zaraz po nich odbył się konkurs „Smaki łączą pokolenia”. Jego uczestnicy – w regionalnych strojach – proponowali wspaniałe potrawy m.in. żeberka z kiszoną kapustą i kaszą gryczaną, miodowniki, różnego rodzaju ciasteczka i babeczki. Jury najwyżej oceniło Koło Aktywnych Kobiet z Borowej w gminie Czarna.

Z kolei do rywalizacji przystąpili uczestnicy IX Mistrzostw Polski w Jedzeniu Golonki na Czas. W niesamowitym tempie – 2 minuty i 13 sekund – ogromny kawał wyśmienicie przyrządzonego mięsa pokonał Maciej Rajczak. Wygrał już po raz trzeci i otrzymał główną nagrodę – telewizor. Konkurentów zostawił daleko w tyle. Zdobywca II miejsca, Paweł Strzałkowski na zjedzenie golonki potrzebował ponad 7 minut, a III – Łukasz Damijan – nieco ponad 8 minut.

Następnie publiczności zaprezentowali się: zespół Pulanie oraz Studio Rocka Pawła Mazura.
Tłumy przybyły do Rancha Taurusa w Pilźnie na koncert Sławomira, który powitał wszystkich w „najpyszniejszym dniu”. Przez półtorej godziny śpiewał zarówno własne przeboje, jak i znane covery. Został pożegnany wielkimi brawami.
Później scenę wzięli w posiadanie zespół Andante oraz DJ Sid, którzy grali do późnej nocy.

 

Galeria


<< powrót